Olimpiada sovrindori Davlat Bobonov yangi sovg‘a qilingan xonadonga bordi (foto)
Tokio-2020 yozgi Olimpiya o‘yinlari g‘olib va sovrindorlariga Prezident Shavkat Mirziyoyev tomonidan sovg‘a qilingan mashina va xonadonlar kaliti topshirilgan edi.
Bugun dzyudo bo‘yicha Tokio-2020 sovrindori Davlat Bobonov oilasi bilan yurtboshimiz tomonidan sovg‘a qilingan «Trailblazer» avtomobilida ikkinchi mukofot – yangi xonadoniga tashrif buyurdi. Bu haqda Milliy Olimpiya qo‘mitasi saytida fotolavha e’lon qilindi.
Foto: Milliy Olimpiya qo‘mitasi.
«Olimpiya o‘yinlarida sportchilar o‘z yurti, nomi, oilasi sharafini himoya qiladi. Mening vatanim uchun ko‘rsatgan mana shunday kichik xizmatim mana shunday baholanganidan juda ham baxtiyorman. Kelgusi Olimpiya o‘yinlarida bu menga juda katta motivatsiya beradi», – dedi Olimpiada sovrindori Davlat Bobonov.
Eslatib o‘tamiz, Tokio-2020 Olimpiadasining bronza medali sohiblariga poytaxtimizda qad rostlayotgan «Greenpark» kompleksidan 2 xonali uy sovg‘a qilindi.

Олимпийский призер Давлат Бобонов отправился в подаренную квартиру
Победителям и призерам летних Олимпийских игр в Токио-2020 были вручены ключи от автомобилей и квартир, подаренные президентом Шавкатом Мирзиёевым.
Сегодня победитель Токио-2020 по дзюдо Давлат Бобонов с семьей посетил вторую премию - новую квартиру в автомобиле «Первопроходец», подаренную Президентом. Об этом сообщается на сайте Национального олимпийского комитета.
Фото: Национальный олимпийский комитет.
«На Олимпиаде спортсмены защищают честь своей страны, имени, семьи. Я очень рад, что такая небольшая услуга моей стране была оценена таким образом. Это даст мне большую мотивацию к предстоящим Олимпийским играм », - сказал олимпийский призер Давлат Бобонов.
Напомним, бронзовым призерам Олимпиады-2020 в Токио был подарен двухкомнатный дом в строящемся комплексе Greenpark в Ташкенте.