Asadjon Xo‘jayev yana bir lavozimga loyiq ko‘rildi
Bugun AOKAda O‘zbekiston kikboksing assotsiatsiyasining navbatdagi konferensiyasi o‘tkazildi. Unda assotsiatsiya rahbarlari, Ijroi qo‘mitasi a’zolari, sportchilar hamda OAV xodimlari ishtirok etdi.
Tadbirda tashkiliy masalalar ham ko‘rildi. Assotsiatsiya rahbar organlari tizimiga o‘zgartirish kiritilib, rais lavozimi joriy etildi, tashkilotning yangi Ustavi qabul qilindi.
Shu paytga qadar assotsiatsiya prezidenti vazifasini bajarib kelgan Oybek Normetov assotsiatsiya raisligiga saylandi. Assotsiatsiya prezidentligiga esa Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi direktori Asadjon Xo‘jayev saylandi.

Асаджон Ходжаев получил другую должность
Сегодня в AOCA прошла очередная конференция Ассоциации кикбоксинга Узбекистана. В нем приняли участие руководители ассоциации, члены исполкома, спортсмены и СМИ.
На мероприятии также обсуждались организационные вопросы. Изменена система органов управления ассоциации, введена должность председателя, принят новый устав организации.
Ойбек Норметов, ранее занимавший пост президента ассоциации, был избран председателем ассоциации. Президентом ассоциации избран Асаджон Ходжаев, директор Агентства информации и массовых коммуникаций.