Boks boʻyicha Oʻzbekiston chempionati qizgʻin davom etmoqda
“Universal” sport majmuasida oʻtayotgan boks boʻyicha Oʻzbekiston chempionati oʻzining qizgʻin pallasiga kirmoqda. Xabaringiz bor, bu yilgi mamlakat birinchiligi avvalgilaridan tubdan farq qilmoqda.
Musobaqaning ochilish marosimida MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, MOQ raisi oʻrinbosari, Oʻzbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari Saken Polatov, terma jamoamizning murabbiylar shtabi va boshqa faxriy mehmonlar ishtirok etishdi. Tadbir ancha koʻtarinki ruhda oʻtdi. Prezidentimizning sportchilarimizga yoʻllagan motivatsion nutqlari oʻrin olgan videorolik, lazer-shou, Shotlandiya va Ukrainadan tashrif buyurgan ekspertlar, hakamlar qasamyodi ochilish marosimining eʼtiborli voqeliklaridan boʻldi. Hakamlar nomidan, boks boʻyicha ilk Olimpiada sovrindorimiz, Atlanta-1996 Olimpiadasi bronza medali sovrindori, hozirda referelik qilayotgan Karim Toʻlaganov bahslarni halol va shaffof boshqarib borishga qasamyod qildi.
Ayni paytda musobaqada saralash bellashuvlari davom etmoqda. Erkaklar va ayollar oʻrtasida oʻtkazilayotgan chempionatda Respublikamizning barcha hududlaridan kelgan 350 nafar bokschi gʻoliblik uchun kurashmoqda.

Чемпионат Узбекистана по боксу продолжает выбирать лучших
Чемпионат Узбекистана по боксу, проходящий в спортивном комплексе ”Универсал", продолжается. Как известно, первенство страны в этом году отличается от предыдущих.
В церемонии открытия приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместитель председателя НОК, первый заместитель председателя Федерации бокса Узбекистана Сакен Полатов, тренерский штаб сборной по данной дисциплине и другие почётные гости. Мероприятие прошло в достаточно приподнятом настроении. Видеоролик с мотивационной речью Президента в адрес наших спортсменов, лазерное шоу, присяга экспертов, судей из Шотландии и Украины были центральным событием церемонии. От имени рефери наш первый Олимпийский призёр по боксу, бронзовый призёр Олимпиады-1996 в Атланте Карим Тулаганов, который в настоящее время является судьёй, дал слово вести бои честно и прозрачно.
В настоящее время продолжаются отборочные поединки. В чемпионате среди мужчин и женщин за победу борются 350 мастеров кожаной перчатки со всех уголков республики.