Muxtorxon Tashxodjayev Parij-2024 Paralimpiya shaharchasi bilan tanishdi
Ma’lumki, Parij shahri 2024 yil XXXIII yozgi Olimpiya va XVII yozgi Paralimpiya o‘yinlariga mezbonlik qiladi. Ayni damda Fransiya poytaxtida 4 yillikning eng nufuzli sport tadbiriga katta ko‘lamli tayyorgarlik ishlari olib borilmoqda.
Osiyo Paralimpiya qo‘mitasi vitse-prezidenti, O‘zbekiston Milliy paralimpiya qo‘mitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev hamda qo‘mita Bosh kotibi Farruh Ahmedov shu kunlarda Parij-2024 tashkiliy qo‘mitasi taklifiga asosan Fransiyada bo‘lib turishibdi. Mutasaddilar tashrif doirasida barpo etilayotgan Paralimpiya shaharchasi va sport ob’ektlarini o‘rganib, uning taqdimotida bevosita ishtirok etishdi.
Shuningdek, safar davomida Parij-2024 tashkiliy qo‘mitasi rahbariyati hamda Fransiyaning bir qator nufuzli sport tashkilotlari vakillari bilan ham uchrashuvlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Мухторхон Ташходжаев ознакомился с Паралимпийским городком Париж-2024
Как известно, в 2024 году Париж примет летние XXXIII Олимпийские и XVII Паралимпийские игры. В настоящее время в столице Франции идёт масштабная подготовительная работу к главным стартам четырёхлетия.
Вице-президент Азиатского Паралимпийского комитета, председатель Национального Паралимпийского комитета Узбекистана Мухторхон Ташходжаев и Генеральный секретарь Комитета Фаррух Ахмедов по приглашению оргкомитета Париж-2024 находятся во Франции. В рамках рабочего визита официальные лица осмотрели строящийся Паралимпийский городок, спортивные объекты и приняли непосредственное участие в его презентации.
Также в ходе поездки запланированы встречи с руководством оргкомитета Париж-2024 и представителями ряда престижных спортивных Организаций Франции.