Яна 4 нафар боксчимиз Олимпиада йўлланмасини қўлга киритди
Бутун дунёда коронавирус инфекциясининг янги тўлқини юзага келаётган сабаб Халқаро Олимпия қўмитаси (ХОҚ) томонидан ташкил этилган махсус комиссия бокс бўйича жаҳон лицензион мусобақасини бекор қилгани ҳақида хабар берган эдик. Мусобақанинг ўрнига йўлланмалар қитъалар кесимида спортчиларнинг рейтингдаги поғонасига қараб тақсимланиши маълум қилинган.
Махсус комиссия спортчиларнинг рейтинг поғонасини ўрганиб чиқди ва бу борада Олимпиада йўлланмаларининг эгалари маълум бўлгач, Миллий Олимпия қўмиталарга расмий хат жўнатди. Унга кўра, Ўзбекистон терма жамоаси вакилларидан Фанат Қаҳрамонов (-75 кг) ва Дилшод Рўзметов (-81 кг), аёллардан Райҳон Қодирова (-60 кг) ва Шаҳноза Юнусова (-69 кг) Олимпиада йўлланмаларига эга бўлди.
Шу тариқа бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси «Токио – 2020» олимпия ўйинларида 11 нафар спортчи билан иштирок этадиган бўлди. Эркаклар жамоамиз тўлиқ таркибда, қизларимиз эса 3 нафар иштирокчи билан Олимпиадада юртимиз шарафини ҳимоя қиладиган бўлди. Қуйида Олимпия ўйинларида иштирок этадиган таркибимизни яна бир бор эслатиб ўтамиз:

Еще четыре боксера выиграли олимпийские билеты
Мы сообщали, что специальная комиссия, созданная Международным олимпийским комитетом (МОК), отменила чемпионат мира по боксу из-за новой волны коронавирусных инфекций во всем мире. Вместо этого билеты будут распределяться по континентам в соответствии с рейтингом спортсменов.
Специальная комиссия проверила рейтинг спортсменов и направила официальное письмо в национальные олимпийские комитеты после того, как были объявлены победители олимпийских билетов. По его словам, олимпийские билеты имеют Фанат Кахраманов (-75 кг) и Дильшод Рузметов (-81 кг) из сборной Узбекистана, Райхон Кадырова (-60 кг) и Шахноза Юнусова (-69 кг) из женской команды. был.
Таким образом, сборная Узбекистана по боксу примет участие в Олимпийских играх «Токио-2020» в составе 11 спортсменов. Наша мужская команда будет полноценной, а наши девушки будут представлять нашу страну на Олимпиаде в составе 3-х участниц. Взглянем на нашу олимпийскую команду: