Олимпиада чемпионларига Tahoe ва 4 сотихли ҳовли берилди
Тошкентда Токио-2020 совриндорлари ва иштирокчиларини кутиб олиш маросими бўлиб ўтди. Аэропортдаги қутловлардан кейин спортчилар Миллий Олимпия қўмитаси томон йўл олишди. У ерда Олимпиада совриндорларига Президент совғалари топширилди.
Токио Олимпия ўйинлари олтин медал эгаларига Chevrolet Tahoe автомобили ва 4 сотихли 3 хонали ҳовли калитлари топширилди. Бронза медалига эга чиққанларга эса Chevrolet Trailblazer ва 2 хонали уй берилди.
Эслатиб ўтамиз, Олимпиададан аввал олтин медал эгаларига 200 минг АҚШ доллари, бронзага эга чиққанларга эса 50 минг доллар пул мукофоти берилиши маълум қилинганди.
Токио Олимпиадасида таэквондочи Улуғбек Рашидов, оғир атлетикачи Акбар Жўраев ва боксчи Баҳодир Жалолов олтин, дзюдодан Давлат Бобонов ҳамда эркин курашдан Бекзод Абдураҳмонов бронза медалини қўлга киритишганди.

Церемония встречи победителей и участников Tokyo 2020 прошла в Ташкенте. После поздравлений в аэропорту спортсмены направились в Национальный олимпийский комитет. Здесь олимпийским призерам вручили президентские подарки.
Золотым призерам Олимпиады в Токио вручили автомобиль Chevrolet Tahoe и ключи от 4-х комнатной квартиры с 3-мя спальнями. Бронзовым призерам вручили Chevrolet Trailblazer и трехкомнатный дом.
Перед Олимпиадой золотые призеры получат 200 000 долларов, а бронзовые призеры - 50 000 долларов.
На Олимпийских играх в Токио тхэквондист Улугбек Рашидов, штангист Акбар Джураев и боксер Баходир Джалолов выиграли золото, дзюдо Давлат Бобонов и борец вольного стиля Бекзод Абдурахмонов - бронзовые медали.