Самбо бўйича Ўзбекистон ёшлар ва ўсмирлар терма жамоаси Грециянинг Салоники шаҳрида ўтган жаҳон чемпионатида умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни олди. Биринчи поғонадан Россия терма жамоаси жой олган бўлса, кучли учликка Украина вакиллари якун ясашди.
Қайд этиш лозимки, ўзбек самбочилари илк маротаба жаҳон чемпионатида умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни эгаллашди. Бунгача самбочиларимизнинг бундай жаҳон чемпионатидаги энг яхши натижаси учинчи поғона бўлганди.
Эслатиб ўтамиз, жаҳон чемпионати якунига кўра Ўзбекистон самбочилари 6 та олтин, 3 та кумуш ва 8 та бронза, умумий ҳисобда 17 та медаль қўлга киритишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан самбочиларимизни, уларнинг мураббийларини ва Ўзбекистон самбо ассоциациясини муборакбод этади.

Сборная Узбекистана по самбо установила исторический результат на чемпионате мира
Узбекские самбисты стали вторыми на чемпионате мира среди юниоров и молодёжи в городе Салоники. Сборная России заняла первое место, а сборная Украины финишировала в тройке лидеров.
Отметим, что узбекские самбисты впервые заняли второе место в общекомандном зачете на чемпионате мира. Ранее лучшим результатом наших самбистов на таком чемпионате мира было третье место.
Напомним, по итогам чемпионата мира узбекские самбисты завоевали 6 золотых, 3 серебряных и 8 бронзовых, всего 17 медалей.
Национальный Олимпийский комитет поздравляет наших самбистов, их тренеров, а так же руководство ассоциации самбо Узбекистана с этим успехом.