Сербияда ўтаётган бокс бўйича жаҳон чемпионатининг ярим финал беллашувлари биз учун муваффақиятли бошланди. Эътиборлиси, Абдумалик Халаков тўғридан тўғри финал йўлланмасини қўлга киритди.
-60 кг вазн тоифасида ажойиб жанг ўтказаётган юртдошимизга финал йўлида эронлик Дониёл Шоҳбахш рақиблик қилиши керак эди. Бироқ Шоҳбахшнинг жароҳати жиддий бўлгани боис рақиб рингга чиқмайдиган бўлди.
Халаковнинг финалдаги рақиби Франция ва Доминикан боксчилари ўртасидаги баҳс ғолиби бўлади. Кечки дастурда кубалик Хулио Ла Крузга қарши рингга кўтариладиган Мадияр Саидраҳимовга чиройли ғалаба тилаб қоламиз.

Абдумалик Халаков в финале!
Полуфинальный вечер чемпионата мира по боксу, который проходит в Сербии, подарил массу положительных эмоций поклонникам узбекской школы бокса. Примечательно, что Абдумалик Халаков завоевал прямую путёвку в финал.
В весовой категории до 60 кг нашему соотечественнику предстояло сразиться в 1/2 финала с иранцем Даниялом Шахбахши. Однако из-за его серьёзной травмы, оппонент Халакова не смог выйти на ринг.
Теперь же соперником в финале станет победитель поединка между боксёрами из Франции и Доминиканской республики. Желаем ещё одному нашему соотечественнику Мадияру Саидрахимову красивой победы. Он выйдет на ринг против кубинца Хулио Ла Круса чуть позже.