Ёш дзюдочиларимиз Осиё чемпионатига жўнаб кетишди
2-5 декабрь кунлари Ливан пойтахти Байрут шаҳрида дзюдо бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасида Осиё-Океания чемпионати бўлиб ўтади.
Йилнинг сўнгги мусобақасида қитъамизнинг йигирмага яқин давлатидан ёш дзюдо усталари иштирок этади. Улар орасида тўлиқ таркибдаги Ўзбекистон терма жамоаси ҳам бор.
Бугун тунда Осиё чемпионатида юртимиз шарафини ҳимоя қилувчи терма жамоамиз делегацияси Байрут шаҳрига жўнаб кетди. Таркибда Шоҳруҳ Мамарасулов, Исломбек Равшанқулов, Жайҳунбек Назаров, Шукуржон Аминова, Ирисхон Қурбонбоева, Сита Кадамбоева каби халқаро мусобақалар ҳавосини олган ёшларимиз бор.

Наши юные дзюдоисты отправились на чемпионат Азии
Со 2 по 5 декабря в столице Ливана Бейруте пройдет чемпионат Азии и Океании по дзюдо среди юниоров и молодёжи.
В заключительном турнире года примут участие юные единоборцы из около двадцати стран нашего континента. Среди них и сборная Узбекистана в полном составе.
Сегодня ночью делегация нашей сборной, защищающей честь страны на чемпионате Азии, отправилась в Бейрут. В составе команды имеются опытныe единоборцы, которые не раз защищали цвета Национального флага на международной спортивной арене. Это Шохрух Мамарасулов, Исломбек Равшанкулов, Джайхунбек Назаров, Шукурджон Аминова, Ирисхан Курбанбоева, Сита Кадамбоева.