Ҳар йили анъанавий тарзда ўтказиб келинадиган от спортининг конкур йўналиши бўйича 10 босқичдан иборат бўлган “Uzbekistan Global Tour 2021” мусобақаси ўз якунига етди. Йил давомида ўтказилган мусобақада Республикамизнинг турли ҳудудларидан пойтахтга ташриф буюрган сара чавандозлар ғолиблик учун баҳс олиб боришди.
Якуний босқич ниҳоясига етгач, ҳар бир йўналиш бўйича тўпланган очколар сарҳисоб қилинди ва ўз дастуридаги ғолиблар аниқланди. Эътиборингизга мусобақанинг якуний босқичи ва ҳар бир йўналишдаги чемпионлар номини ҳавола қиламиз:
“А” тоифаси:
1. Нуржан Туякбаев (Ланселотта)
2. Тимур Азизов (Бозарт Де Руе)
“D” тоифаси:
1. Бекзод Қурбонов (Калимера)
2. Нуржан Туякбаев (Корадо)
3. Аъзам Тиллабоев (Контендер BS)
“B” тоифаси:
1. Нуржан Туякбаев (Корнетта)
2. Хуршидбек Алимжонов (Лейман)
3. Саидамирхон Турғунбоев (Чаман BS)
“Uzbekistan Global Tour 2021” турнирининг якуний ғолиблари:
“А” тоифаси: Нуржан Туякбаев 269 балл
“В” тоифаси: Нуржан Туякбаев 229 балл
“D” тоифаси: Бекзод Қурбонов 256 балл
Мусобақанинг тақдирлаш маросими ҳам кўтаринки руҳда ўтиб, унда Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирининг ўринбосари Алишер Норбоев ҳам иштирок этди. Шунингдек, вазирлик қошидги ҳарбий оркестр вакилларининг куйлари маросимга ўзгача шукуҳ бериб турди.

На базе конноспортивного клуба «Universal Jumping» прошли заключительные соревнования , девятый и финальный 10 этапы турнира «Uzbekistan Global Tour 2021». Спортсмены продемонстрировали отличную подготовку и высокий уровень мастерства.
Прошло подведение итогов спортивного сезона Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана. Были подсщитаны баллы за прошедший соревновательный период 2021 года. Состоялось официальное закрытие сезона по конкуру .
«Uzbekistan Global Tour 2021 FINAL». Результаты состязаний:
Категория «А»
1. Нуржон Туякбаев на лошади по кличке Ланселотта
2.Тимур Азизов на лошади по кличке Бозарт Де Руе
Категория «D»
1. Бекзод Курбанов на лошади по кличке Калимера
2. Нуржон Туякбаев на лошади по кличке Корадо
3.Азам Толиббаев на лошади по кличке Контендер BS
Категория «B»
1. Нуржон Туякбаев (Корнетта)
2. Хуршидбек Алимжанов (Лейман)
3. Саидамирхон Тургунбаев (Чаман BS)
Абсолютными чемпионами соревнований «Uzbekistan Global Tour 2021» по итогам подсчётов набранных балов стали самые лучшие всадники, которые на протяжении всего спортивного сезона демонстрировали высший класс.
Итоги:
Нуржон Туякбаев — 269 баллов
Категория «В»
Нуржон Туякбаев — 229 баллов
Бекзод Курбанов — 256 баллов
В торжественной церемонии награждения принял участие заместитель Министра обороны Республики Узбекистан Алишер Норбаев. Особую праздничную атмосферу придавали мелодии представителей военного оркестра при Министерстве.