“Юнусобод спорт мажмуаси”да энг кучли киберспортчиларимиз аниқланди
Esports Uzbekistan федерацияси томонидан янги мавсум олдидан терма жамоамизнинг энг кучли спортчиларини аниқлаб олиш мақсадида “Super Cup-2021” мусобақаси ташкил этилди.
Маълум қилганимиздек, ушбу турнир CS:GO, Dota 2, Pes 22, FIFA 22
PUBG mobile йўналишларида ташкил этилди. Унда ғолиб бўлган киберспортчилар келаси мавсум ўтказиладиган халқаро мусобақаларда терма жамоамиз таркибига жалб қилинади. Якунда ҳар бир йўналишда ғолиб бўлган иштирокчилар билан танишинг:
CS:GO
Артём Калабхунов (“H4sh1”, ўйиндаги номи)
Жаҳонгир Пўлатов (Joeldy)
Шаҳзод Игамбердиев (squ1d)
Арслан Раҳимов (talos-dll)
Зоҳид Мўминов (Akun1)
Dota 2
Сергей Ли (Myn)
Алексей Ли (Blastalol)
Виктор Ли (Tswizzle)
Игорь Смирнов (Dormammu)
Алан Ахмедшин (Saurfang)
Pes 22
Абу Бакр Абдураззоқов (Abujon)
Fifa 22
Қаҳрамон Солиҳбоев (Shammy)
PUBG mobile
Султон Абдуллаев
Асадбек Ҳакимов
Жасур Тўлаганов
Акмал Абдушукуров
Тантанали тақдирлаш маросимида Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари, Туризм ва спорт вазири Азиз Абдуҳакимовнинг киберспортчиларга мурожаати ўқиб эшиттирилди. Ўз навбатида “Team Uzbekistan” жамоасининг А.Абдуҳакимов учун рамзий футболкаси эсдалик учун совға қилинди.

Определены сильнейшие киберспортсмены страны
В преддверии нового сезона Федерацией Esports Uzbekistan был организован турнир “Super Cup-2021” с целью определения сильнейших спортсменов сборной.
Как мы сообщали ранее, этот турнир включил в себя игровые приложения CS:GO, Dota 2, Pes 22, FIFA 22, PUBG. Победившие в нём киберспортсмены будут включены в состав нашей сборной на международных соревнованиях в следующем сезоне.
CS:GO
Артём Калабхунов (“H4sh1”, имя в игре)
Джахангир Пулатов (Joeldy)
Шахзод Игамбердиев (squ1d)
Арслан Рахимов (talos-dll)
Зохид Муминов (Akun1)
Dota 2
Сергей Ли (Мyn)
Алексей Ли (Blastalol)
Виктор Ли (Tswizzle)
Игорь Смирнов (Dormammu)
Алан Ахмедшин (Saurfang)
Pes 22
Абу Бакр Абдураззаков (Abujon)
FIFA 22
Герой Салихбоев (Shammy)
PUBG mobile
Султан Абдуллаев
Асадбек Хакимов
Храбрый Тулаганов
Акмал Абдушукуров
На торжественной церемонии награждения было зачитано обращение заместителя премьер-министра, Министра Туризма и спорта Республики Узбекистан Азиза Абдухакимова к киберспортсменам. В свою очередь, команда «Team Uzbekistan» А.Абдухакимову подарила символическую футболку на память.