Бокс бўйича Осиё чемпионатига тайёргарлик қизғин давом этмоқда
Маълумки, 20-30 январь кунлари Тошкентда бокс бўйича 22 ёшгача бўлган йигитлар ва қизлар ўртасидаги Осиё чемпионати бўлиб ўтади. Айни пайтда ҳукуматимиз бошчилигида чемпионатга тайёргарлик қизғин давом этмоқда.
Мусобақада қитъамизнинг 20 га яқин мамлакатидан 200 нафарга яқин боксчи иштирок этади. "Универсал" спорт саройи мезбонлик қиладиган беллашувлар эркаклар ўртасида 13 та, қизлар ўртасида эса 12 та вазнда ўтказилади.
Боксчиларимиз Тошкент вилоятининг "Янгиобод" ўқув базасида мусобақага тайёргарлик кўришмоқда. Қайд этиш лозимки, бундай тоифадаги мусобақа Осиёда илк маротаба ўтказилмоқда.

Подготовка к чемпионату Азии по боксу идёт полным ходом
Уже на следующей неделе в Ташкенте стартует первенство Азии по боксу среди юношей и девушек до 22 лет. Согласно протоколу Кабинета министров, в настоящее время подготовка к чемпионату идёт полным ходом.
В ответсвенных стартах года примут участие около 200 боксёров из почти 20 стран континента. В соревнованиях, которые состоятся в спортивном комплексе "Универсал", лучших определят в 13 весовых категориях среди юношей и в 12 среди девушек.
Отечественные боксёры готовятся к предстоящим состязаниям на тренировочной базе "Янгиабад" Ташкентской области. Чемпионат Азии пройдёт с 20 по 30 января.