Пойтахтимизда республикамизнинг энг кучли самбочилари аниқланади
Тошкентда самбо бўйича эркаклар, аёллар ўртасида ва жанговар йўналишида Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтади. Мамлакатнинг энг кучли самбочилари турли вазн тоифаларида ўзаро кураш олиб борадилар.
21-23 феврал кунлари "Универсал" спорт мажмуасининг гиламларида республиканинг машҳур самбочилари иштирокида ёрқин беллашувлар ўтказилади.
Ушбу Ўзбекистон чемпионатида бир нечта медаллар жамланмаси ўйналади ва энг кучли спортчилар жорий спорт мавсумининг бўлажак мусобақаларида иштирок этиш ҳуқуқига эга бўладилар.

В столице определят сильнейших самбистов республики
В Ташкенте состоится чемпионат Узбекистана-2022 по самбо среди мужчин и женщин, а также по боевому самбо. В нём будут участвовать сильнейшие единоборцы страны в различных весовых категориях.
21-23 февраля, на коврах спорткомплекса "Универсал" пройдут яркие поединки с участием именитых самбистов республики, за плечами которых достойные выступления на самых крупных международных турнирах.
На нынешнем чемпионате Узбекистана будут разыграны несколько комплектов наград и самые сильнейшие атлеты удостоятся права на участие в предстоящих состязаниях текущего спортивного сезона.